Štefan Karak - rozhovor

Rozhovor so Štefanom Karakom (video)

Posted by

Tretí diel seriálu rozhovorov, ktoré organizuje predajňa  Dynasport v Prievidzi a susedná kaviareň Eden, nám predstavuje regionálnu legendu – akou nepochybne Štefan Karak je. Začal chodiť po horách behať v 55 rokoch napriek tomu, že lekár mu kvôli problémom s chrbtom žiadny náročný pohyb neodporúčal. On sa však rozhodol pre opačný postup a postupne sa vypracoval na ultrabežca, ktorý zvládol nielen 24 a 48-hodinové rekordné výstupy na Vtáčnik, no dokončil aj prestížne behy UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc), či Leadville 100.

Zaujímavý je aj minuloročný príbeh, keď sa rozhodol zorganizovať zbierku, ktorá mu prostredníctvom dobročinného príspevku pomohla zaregistrovať sa na tohtoročný beh UTMB, ktorý by chcel dokončiť ako jeden z mála bežcov nad 70 rokov. Zbierka bola úspešná za necelých 36 hodín.

Vydal aj knihu “Ako som prekonal sám seba”, ktorú sme predstavili v časti o motivačnej literatúre – Bežecká motivačná literatúra 1 (ultra behy).

V rozhovore nám priblížil nielen svoje životné a bežecké príbehy, ale dal aj mnoho rád a skúseností pre bežcov, ktorí by sa o niečo podobné chceli pokúsiť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s